TikTok Videosu Nasıl Çekilir?

TikTok Videosu Nasıl Çekilir?

TikTok Videosu Nasıl Çekilir?

TikTok her gün birçok insanın ilgisini çekmektedir. Yeni üyelerin en başta merak ettiği soruların başında TikTok video nasıl yapılır gelir. Burada dikkat edilmesi gereken çok sayıda madde vardır.

Eğer videolarınızın beğenilmesini ve izlenmesini istiyorsanız, ilk şartı özgün olmasıdır. Daha önceden çekilen bir videoyu kopyalamanız hiçbir üye tarafından hoş karşılanmaz. Buna önceden hazırladığınız videoların taklit edilmesi de dâhildir.

Bunun temel sebebi sık bir şekilde paylaşım yapmadır. Dolayısıyla haftalık paylaşım olarak kendinize bir sınır koyarsanız, daha viral içerikler oluşturmanız da mümkün olur. Aynı zamanda çektikten sonra yayınlamak yerine editleme gerçekleştirilmelidir.

Böylece daha canlı ve renkli videolar, kolay bir şekilde oluşturulabilir. Düzenli paylaşım yapmaya da özen gösterdiğiniz takdirde, etkileşimleriniz istediğiniz seviyeye gelebilir.

TikTok Video Çekme

TikTok’a yeni üye olan bir kullanıcının ilk merak ettiği nokta nasıl video paylaşıldığıdır. Zira platform temelini bunun üzerinden alır. Eğer ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız, şu işlemleri takip etmeniz yeterlidir;

  1. TikTok uygulamasını açın.
  2. Eğer oturumunuz açık değilse, kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak giriş yapın.
  3. Ana sayfa geldiğinde, artı işaretine dokunun. Böylece video kaydetme ekranı açılır.
  4. Konsept oluşturduktan sonra video çekin.
  5. Efekt ve müzik eklemesi yapın.

Tüm bu işlemler ardından tek yapmanız gereken kaydederek paylaşım yapmadır. Ancak size sunulan efektlerin, bir süre sonra yetersiz gelmesi olasıdır. Bu durumda farklı uygulamalardan yardım alınabilir. Bazıları,

  1. Beecut,
  2. Videoshop,
  3. Magisto,

Şeklindedir.

Beecut

Eğer platformun sunduğu efektler yerine farklı seçenekleri denemek istiyor ve TikTok kaliteli video nasıl çekilir sorusunu soruyorsanız, ilk seçeneğiniz Beecut olmaktadır. Günümüzde birçok kişi tarafından kullanılan bu uygulama hem Android, hem de IOS işletim sistemlerinde bulunur.

Boyutu oldukça küçük olduğu için, cihazlarınızda yer kaplamaz. Üstelik kullanımı da rahattır. Zengin bir filtre, geçiş ve metin ekleme gibi seçenekleri bulunduğu için size daha iyi sonuçlar sağlar. Sağladığı ayrıntılı seçenekler sayesinde, daha başarılı videolar hazırlamanız mümkündür.

Videoshop

TikTok videolarını düzenlemek için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek de Videoshop olmaktadır. IOS işletim sistemi kullanan kişilere sunulmakta olup, boyutu düşüktür. Dolayısıyla yer sorunu olmaksızın indirilebilir.

TikTok kullanıcılarına zengin bir özelleştirme imkânı sunan aplikasyon animasyonlu başlıklar ve videoları yavaş çekime alma gibi çeşitli seçeneklere de sahiptir. Galeriye kaydetme seçeneği de mevcut olup, böylece kolay bir işlem yapma fırsatı sunar.

Magisto

Eğer daha farklı çözümler arıyorsanız, kullanabileceğiniz programlardan bir tanesi de Magisto’dur. Efekt, müzik ve başlık gibi seçenekler sunmakta olup, ilk kez kullananların bile anlayabileceği yapısı vardır.

Akıllı cihazınızda yer problemlerine sebep olmayacak olan aplikasyon, oldukça kısa süre içerisinde sonuç almanızı sağlar. Bunlardan hepsini deneyerek, size hangisinin daha iyi video sunduğunu tespit edebilirsiniz.